Dini Soru / Sorular / Karım boşanmak istiyor ne yapmalıyım

Karım boşanmak istiyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Karım boşanmak istiyor ne yapmalıyım

Soru

Karım beni sürekli kırıyor. Yuvamızı bozmak istiyor. Keyfi boşanmak istiyor. Her şeye bahane buluyor kavga çıkartmak için. Halbuki kızımızda var. Ben ise hep alttan alıp sabır ediyorum kızım için. Ama Allah eşimi şimdi cezalandırmazsa yaptıklarından pişman etmezse yuvam bozulup boşanacağız. Ahirette tamam ceza verilecek sonuçta da ama boşanacağız böyle giderse bu durumumuza bir çare hemen lazım. Rabbim hemen neden pişman edip aklına başına almasını sağlamıyor. Boşandıktan sonra bir anlamı yok ki. Bilmem anlatabildim mi.

Cevap

Sevgili kardeşim, siz olacakları, sizi nelerin beklediğini Allah’tan haşa daha iyi mi görebiliyorsunuz? Sizi yoktan var edebilen sonsuz güç, sizin hakkınızda neyin hayırlı olduğunu tövbe haşa sizin kadar bilemiyor mu acaba? Tövbe deyin kardeşim, çok tehlikeli cümleler bunlar. Eşiniz yoktan yere boşanırsa onun vebali olur. Eşinize şu hadisi söyleyin, hala ısrar ederse kendisi bilir. Sebepsiz yere kocasından boşanmak isteyen kadın, cennetin kokusunu bile duyamaz. Sizin vicdanınız rahatsa artık oluruna bırakın. Allah mazlumun yanındadır. Ayrıca da Allah neden bu dünyada ceza vermiyor demeyin, çünkü kimin çoktan ceza aldığını siz, biz göremeyiz. Güllük gülistanlık yaşayan birinin kalbini, Allah çoktan mühürlemiş olabilir. İşte o insana hiç kimse yardım edemez artık. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.