Dini Soru / Sorular / Kayıp bir şeyi bulma durumu

Kayıp bir şeyi bulma durumu

Sponsorlu Bağlantılar

Kayıp bir şeyi bulma durumu

Soru

Selamünaleyküm, herhangi bir yerde o an için kesin sahibinin yanında olmadığı değersiz veya değerli kaybedilmiş bir eşyayı bulduğumuzda ne yapmamız lazım?
Allah’a emanet olun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Kaybedilmiş bir eşyayı bulduran veya onunla karşılaştıran elbette Allah’tır. Böyle bir durumda Allah’a şükür edilmelidir.
Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Değerli kardeşim. Sorunuz şimdi anlaşıldı. Bir kayıp eşya bulunduğunda kaybeden kimsenin başvurabileceği bir yer var ise oraya götürüp teslim etmek lazımdır. Örneğin polis ve emniyet merkezlerinde bu tür durumlar için özel bölümler vardır. En doğrusu götürüp o yerlere teslim etmektir. Kayda değer bir şey değilse camiye veya muhtaç olan birisine verilebilir. Allah elbette bu durumlarda bizi imtihan eder ve nasıl davranacağımıza bakar.

  2. Yani? bizim olmayan bir şeyi buluyoruz. Biz o şey için ne çalıştık ne de emek harcadık birisinin hakkı belkide. Ben mesela bir para bulduğumda ihtiyacı olan birine vermek istiyorum ve kendi kendime bazen soruyorum eğer çanta ile bulsaydım verir miydim acaba diye!! içimizdeki vesveseden kurtulmak için doğru olan nedir? belkide bu bizim bir için test değil midir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.