Dini Soru / Sorular / Kaynana sevmiyor diye ayırmak

Kaynana sevmiyor diye ayırmak

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynana sevmiyor diye ayırmak

Soru

Merhabalar ben 28 yaşında bir bayanım nişanlıydım kaynanamın kıskançlık ve bana durduk yere her hareketime mana bularak bizi ayırdı nişanlımı dolduruşa getirdi benden soğuttu resmen bambaşka bir insana dönüştü bana düşman oldu birbirimizi çok seviyorduk ben hala çok seviyorum ve tekrar barışıp evlenmek istiyorum ama o istemiyor çünkü annesi beni istemiyormuş gelin olarak beni görmüyormuş sizce bunun günahı vebali nedir bunun için Nasıl bir dua okunmalı ve sizden de benim için dua istiyorum.

Cevap

Merhabalar.
Bahsettiğiniz gibi bir hadise hoş değil elbette ve haklı bir gerekçe olmadan evlenmek üzere olan kimseleri hile ve fitnelerle ayırmak elbette vebaldir günahtır. İnsan hayatında çeşitli şeylerle imtihan edilir. Bazen şer gördüğü onun için hayra dönüşebilir. Allah’a hayırlısı için dua edin. En doğru olan budur. Bunun yanında sevginin yeniden oluşması ve aradaki kırgınlıkların bitmesi için Allah’ın; Ya vedud ve ya rahman isimlerini sık sık anıp dua edin. Allah size hayırlısını nasip eylesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.