Dini Soru / Sorular / Kedi öldürmek günah mıdır

Kedi öldürmek günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Kedi öldürmek günah mıdır

Soru

Hocam biz arkadaşlarla okul çıkış bir kedi gördük ayağımızla kafasına basıp öldürdük günaha girmiş olur muyuz ?

Cevap

Selamünaleyküm,
bir hayvanı öldürmek sadece size zarar vereceğini hissettiğinizde caizdir. kardeşim, öldürdüğünüz bu kedinin size bir zararı yok iken canına kıymışsınız. Elbette bu hayvana yaptığınız eziyet günahtır. tövbe edip bir daha sebepsiz yere hayvanları öldürmeyin ve eziyet etmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kedi civcivlerimi yedi oldurdum gunahmi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Hayvanlara eziyetle ilgili

    Allahu tealadan başka yardımcısı olmayana yapılan eziyetin karşılığında Allahu tealanın gazabının çok şiddetli olacağına dair hadisi şerif vardı aynını yazamamış olabilirim ama bir sineği bile sebebsiz öldürmek büyük günahlardan olduğunu okumuştum.aklımda detayları tam kalmamış olabilir ama ben çok etkilenmiştim şöyle bir yazı okumuştum:büyük bir zat hapis edilmiş ve şöyle tahmin etmiş “ben burda öleceğim çünkü çocukken bir serçe bulmuştum acımıştım eve dönerken almak için kaçmasın diye onu taşın altına sıkıştırmıştım sonrada unutmuşum oda açlıkdan ölmüştü ve bende şimdi bu hapisde öleceğim gibi diyor ve gerekdende öylede ölmüş herhalde.düşünün YAPILAN ŞEY İYİ NİYETLE YAPILMIŞ OLMASINA RAĞMEN VE YILLAR ÖNCE ÇOCUKKEN AKLI belkide fazla ermiyorken yapılan bir şey çok büyük bir alimin böyle ölmesine sebeb oluyorsa sizcede çok korkmalı değilmiyiz?bu dediğim zatta karıştırmıyorsam öyleki insanların ter kokusundan ne günah işlediğini bilen bu dereceye gelen büyük bir zat!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.