Dini Soru / Sorular / Kelime i şehadet ile ilgili bilgiler

Kelime i şehadet ile ilgili bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Kelime i şehadet ile ilgili bilgiler

Soru

Kelimei sehadet ve kelimei tevhidin anlamlarına baktığımda bazı yerlerde kulu ve rasuludur bazı yerlerde kulu ve elçisidir yazıyor. Ben eşhedü enlâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu diye okuyabiliyorum. Başka türlü zorlanıyorum ben bu yazdığım şehadeti getirirken Allahtan başka ilah olmadığına şahitlik ederim ve Hz Muhammed in onun kulu ve rasulü olduğuna şahitlik ederim anlamını anlıyorum dogrumu anlıyorum yoksa kulu ve elçisi veya kulu ve peygamberi diyemi düşünmem lazım. Ayrıca lâ ilâhe illallah Muhammeden resulullah derkende Allahtan başka ilah yoktur Muhammed onun elçisidir diye düşünüyorum burada da durum nedir? Muhammed Allah’ın peygamberidir veya Rasuludur diyemi düşünmem lazım.

Cevap

Kardeşim. Bu dediklerinizin hepsi doğrudur caizdir geçerlidir. Boşuna kendinize vesvese etmektesiniz. Düşünmek falan şeyler değil sizin iman etmeniz önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.