Dini Soru / Sorular / Kesin bilgiyle iman etmek

Kesin bilgiyle iman etmek

Sponsorlu Bağlantılar

Kesin bilgiyle iman etmek

Soru

Selamün aleyküm değerli hocam. Ben çok büyük bir çıkmazın içindeyim kendimi öldürmek istiyorum fakat yapamıyorum çünkü cehenneme giderim diye. Hocam ben kesin bilgiyle iman ettiğimi düşünmüyorum haşa içim mutmain değil gibi kalbimde öyle ama kalbimin imanla kesin bir şekilde iman etmesini o kadar çok istiyorumki hayatta en büyük isteğim bu. Çok acı çekiyorum kendimi öldürmek için planlar kuruyorum ama sonunda cehenneme giderim diye kendimi öldüremiyorum. Allahtan çok korkuyorum kalbim mutmain olması için herşeyi verirdim yeterki kalbim mutmain olsun hocalar kalp mutmain olmayınca kafir olunur diyorlar off çok korkuyorum ölesiye bazı hocalar bunun vesvese olduğunu söylüyor ama içim rahat değil. Lütfen yardım edin doktora gittim bu yüzden günde 5 tane psikolojik hap içiyorum ben imansızım nasıl kesin olarak kalbim mutmain olabilir şimdiden teşekkür ederim hocam.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Kesinlikle bunu bu şekilde soran kimse iman sahibidir imanı olmayan bir insan Allah’tan korkuyorum demez diyemez. Senin yapman gereken şey, kafanda takılan soruları ilim sahibi bir hocaya giderek bilgi almandır. Hiç olmasa sana yakın bir müftülüğe giderek yardım istemelisin. Senin aslında tek eksiğin sağlam ve doyurucu bilgiye ulaşamamandır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.