Dini Soru / Sorular / Kinayeli boşama nasıl olur

Kinayeli boşama nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Kinayeli boşama nasıl olur

Soru

İyi günler. 1 yıllık evliyim. Bu bir yıl içinde eşimle çok tartışmalarımız oldu. Bazı kavgalarımızda kocam olmuyor ayrılalım dedi ancak sonradan boşanma niyetiyle söylemedim dedi. Sadece bir kere gerçekten boşanma niyetiyle ayrılalım dedim dedi. Ayrılalım demek kinayeli boşanma sözü müdür? B

ir tartışmamızda istersen babanlar geldiğinde sende onlarla git dedi. Bu evlilik bitti dedi. Başka bir zamanda da biz boşanmayla alakalı çok sözler söyledik zaten aramızda nikah kalmadı dedi. Sorunlarımızı şuan aşmış durumdayız artık kavga etmiyoruz ama bu konu aklıma takılıyor. Bu sözler nikahı düşürmüş müdür? Şuan nikahımız var mıdır?

Birde bazı hocalar boşanmada şahit gerekiyor, bazıları gerekmiyor diyor. Eğer gerekiyorsa açık boşanma sözü söylenmiş olsa bile evde yalnızken söylendiğinden boşanma gerçekleşmemiş olmaz mı? Teşekkürler.

Cevap

İyi günler kardeşim. Boşanmada kesinlikle şahit olması gerekmez. Bu sorularının cevabı ancak bir müftülüğe giderek yüzyüze eşinden dinlemeleri ile cevaplanabilir. Çünkü kinayeli boşamada kocanın söylediği sözlerin hangi niyetle ve kaç sefer söylediğinin sorulması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kinayeli boşanma

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam kavga sırasında koca biterse bitsin gibi ayrılalım gibi laflar söylüyorsa ve bunu boşanma amacı ile söylüyorsa kadın ne yapmalıdır. Eşim bunları o an boşama niyeti ile dediyse bile önemsemiyo. Ben anlatmaya calısıyorum boşama niyeti ile dediysen talak gider diyorum beni dinlemiyor. Şimdi bu durumda bana günah varmıdır.nikahımız düştüyse ben napıcam. Elimden bişey gelmiyor.

    • Bitsin, boşanalım ve ayrılalım gibi sözleri söylemekle boşanma olmaz. Sadece o anda kesin boşuyorum niyeti ile olursa bir talak gider. Sen eşine sorarsın ve eğer o yok derse veya önemsemezse sana hiç bir günahı yoktur. Sorumluluk varsa kocaya aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.