Dini Soru / Sorular / Kısmetsizlik diye birşey varmı

Kısmetsizlik diye birşey varmı

Sponsorlu Bağlantılar

Kısmetsizlik diye birşey varmı

Soru

Sayın hocam öncelikler merhabalar ben genc yasta bir vatandasım özel sektörde çalışıyorum iş yeri patronum insanlık olarak iyi bir insan fakat dini yönden cok zayıf birisi 1 yıldır yanında çalısşmaktayım sektörüm gereği maaş ile çalışmıyorum yaptığım işten komisyon alıyorum ama işlerim yok denecek kadar az nerdeyse hiç aylardır kuruş kazanamıyorum şimdiki patronumun eski ortagı ondan ayrıldıkyan sonra yani ortaklıkları bittikten sonra işleri ciddi dercede düzeldi ve yoluna girdi acaba iş verenin nasipsizliği ve şükürsüzlüğü benide etkiler mi öğrenmek istiyorum cünkü bunalmış durumdayım.

Cevap

Merhaba kardeşim. Patronunun dini inancı zayıf olabilir. Ancak sen helal yoldan para kazanmak için yeterince çalışıyorsan, Allah’ın sana verdiği rızka razı olmalısın. Allah, kimine çok para verir, kimine gönül zenginliği verir. Allah’ın hesaplarını biz bilemeyiz. Hepsinde hikmetler saklıdır. Kazancımız az olabilir ama çok şükür müslümanız, bu en büyük nimettir. Allah imandan ayırmasın, kalıcı olan budur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kısmetsizlik diye birşey varmı

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.