Dini Soru / Sorular / Kıyametin büyük alametleri sırasıyla

Kıyametin büyük alametleri sırasıyla

Sponsorlu Bağlantılar

Kıyametin büyük alametleri sırasıyla

Soru

S.A sorum şu herşeyin başlaması yane kıyamet alametlerinin büyük alametlerin sırası nasıldır güneşin batıdan doğması bağzı sitelerde ilklerden deniliyor bazıları ise son alametlerden kafam karıştı ve güneş batıdan doğunca Tevbe kapısı kapanacak ancak Deccal çıkıncada mı kapanacak çok merak ediyorum ayrıca Hazret-i Mehdi geldiğini bilmesek alamet oldu sayılır mı geldi diyenlerde var çünkü fakat henüz kimse birşey bilmiyor lütfen güzel bir cevap verin kaynakla birlikte benim bildiğim sıralama şudur yanlışım varsa düzeltin lütfen. ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN !
1- Hazret-i Mehdi Gelecek
2- Deccal gelecek
3- Hazret-i İsa Gökten İnecek
4- Dabbet-ül-arz Çıkacak
5- Yecüc ve Mecüc Çıkacak
6- Duman Çıkacak
7- Güneş batıdan Doğacak
8- Ateş Çıkacak
9- Yer batması Görülecek
10- Kâbe Yıkılacak

Cevap

Aleykum selam. Bu konuda bir çok hadisi şerig bildirilmesine rağmen sıralaması hakkında kesin bir bilgi ve ittifak yoktur. Alimlerin çoğunluğuna göre sırası hakkında elimizde bir kesinlik yoktur.

– Kıyametin büyük alametler ise, şu hadiste bildirilmiştir:

“On alamet meydana gelmedikçe kıyamet kopmaz. Duhanın çıkması, Deccal’ın çıkması, Dabbetü’l Arz’ın çıkması, Güneşin batıdan doğması, Hz. İsa’nın yeryüzüne inmesi, Ye’cüc ve Me’cücün çıkması, Doğuda, Batıda ve Arap yarımadasında meydana gelmek üzere üç yerin -yere- batması Ve insanları mahşer yerine sürecek olan ve Aden çukurundan çıkan bir ateşin zuhuru.” (Müslim, Fiten,39, 40 / 2901)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.