Dini Soru / Sorular / Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Kız kıza sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Soru

Ben bir kızım ve kız arkadaşımla istemeden sadece opustum her defasinda pisman oldum ama yine tekrarladım yaptıktan sonra hep pisman oldum fakat nefsime söz geciremedim hem de bunu ilim meclisinde yaptım . çok pişmanım bende arkadasimda. aslında çok yakın dosttuk. Nasıl böyle bir şey yaptık bizde akıl erdiremiyoruz . çok pişmanız ve bundan temizlenmek istiyoruz. Ne yapmaliyiz. Had cezası şart mi. Arkadaşlığımızi kesmemiz mi gerekir. Bu iş için arkadaş olmadık aslında.

Cevap

Bu fiil haramdır ve bir nevi zina gibidir. Bunun için tövbe etmeniz ve kesinlikle böyle bir şeyi asla tekrar etmemeniz şarttır. Eğer mümkünse görüşmemek ve uzak durun. Bu günahın farkında olarak bu tür sapıklıkları yapmak ise kat kat günaha sebep olur. Bu fiile sevicilik denir ki günümüzde lezbiyenlik olarak tanımlanır.
Lezbiyenlik bütün alimlerin ittifakıyla haramdır. Ve yine alimlerin ittifakıyla Lezbiyenlik suçuna -zina cezası değil- ta’zir cezası uygulanır.(bk. el-Mevsuatu’l-Fıkhıyye- Şamile- 2/8559). Tazir cezasını ise ancak islam devletinde hakim karar verir. Sizin bu durumda söylediğimiz gibi tövbe etmeniz ve birbirinizden uzaklaşmanız gerekir. Eğer asla bu konuda tekrar olmayacağından eminseniz o zaman ayrılmanıza gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kız kıza sevişmek, erkek arkadaşla sevişmek zina mı, kız kız sevişmek günah mı ama günah olduğunu b ilmeden önce, Kız kıza ilişkiye girmek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.