Dini Soru / Sorular / Kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

Kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

Soru

Selamun aleykum benim sorum şu, Allah izin verirse bir kızım olacak yakında fakat isim konusunda biraz sıkıntı var. Ela veya Eylul ismini düşünüyoruz. Birde Eflal ismi var, Eflal’in anlamını tam olarak bulamadık kötü anlam diyorlar Eflal ismi koyulmaz mı çocuğa? Birde Eflal yerine Ela veya Eylul koysak onlarında kötü bir anlamı yok fakat iyi bir anlamı da yok koyabilir miyiz?

Cevap

Aleykum selam. Ela ve Eylül isimlerinin konulması caizdir. Elbette her anne ve baba evlatlarına en güzel ifadeleri içeren isimlerden seçmelidirler bu onların bir vazifesidir. Ancak Eflal ismi mana bakımından konması uygun olmayan bir isimdir. Eflal ismini vermemelisiniz. Sizi tenzih ederim ama bir çok kimse sırf değişik bir isim olması için hiç bir anlamı olmayan veya anlamı hiç uygun olmayan isimler vermektedirler. Bu son derece yanlış ve hatadır.

Eflal (افلال) kelimesi Arapça sözlüklerde ‘kurak, bitkisiz yer’, ‘hezimete uğrayan’ manalarına gelen el-fell (الفل) kelimesinin çoğulu olarak geçmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: isim koyarken, kızıma isim arıyorum fikirlerinizi bekliyorum

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.