Dini Soru / Sorular / Kızlar bana dokununca bana günahı var mı

Kızlar bana dokununca bana günahı var mı

Sponsorlu Bağlantılar

Kızlar bana dokununca bana günahı var mı

Soru

Selâmün Aleyküm Sayın Hocam.Hocam ben haram diye kızlara dokunmuyorum.Ve okul başlayınca bunu herkese duyurdum,bütün kızlara dedim ki,ben size dokunmuyorum sizde bana dokunmayın diye.Ben kızlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışyorum.Ama ara sıra kızlar benim haberim olmadan bana dokunuyorlar.Bende farkına varınca daha olmasın diyorum.Yani sorum şu ben kızlara dokunmuyorum,kendimi sakınıyorum ama kızlar ara sıra bana benim haberim olmadan dokunuyorlar bunda benim bir günahım var mıdır?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Sen elinden geleni yaptıktan sonra elinde olmayan durumlardan sorumlu değilsin. Allah insanların kalplerini ve niyetlerini en iyi bilendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kadınların çalışması caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar Livata günahı affedilir mi Soru Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata …

3 Yorumlar

  1. Ben sana yorumumu belirteyim böyle bi duyuru çok kaba kendini kızlara dokunduğunda şehvet hissetmemeye alıştırsan daha iyi olur mesela bi dans kursuna yazılmanı öneririm. Kendini asosyalleştirme dünyaya sadece ibadet etmek için gelmiyoruz.

  2. Dünyaya ibadet etmek için gelmiyoruz ne demek kesinlikle dünyaya ibadet için, Allah’a kulluk yapmak icin geliyoruz bilgim yok ama dans kursunun da caiz olduğunu sanmıyorum

  3. Haramlardan kaçmak ibadettir dans kursunda elalemin karısına dokunmak haramdır dünyaya sadece ibadet için gelmiyoruz diyorsan yaptığın işlerde helal dairesinde olması lazım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.