Dini Soru / Sorular / Kocam aileme küfür ediyor

Kocam aileme küfür ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Kocam aileme küfür ediyor

Soru

Eşim günlük alkol alıp geliyor küfür edip anama bacıma bana ağza alınmayacak küfürler kuruyor. Çocuklarımın piskolojisini bozuyor. Bıktım artık ama çocukları ailemi ve herkesin bana dul gözüyle bakmasını istemiyorum ama artık dayanamıyorum sabır Allah’ım diyorum ama işte.

Cevap

Değerli kardeşim Allah sana yardım eylesin. Allah boşamayı hoş bir helal kabul etmemişse de bunu haram kılmamıştır. Siz eşinizin ıslah olması için büyük bir çaba, sabır ve azimle uğraşmalısınız bu sizin görevinizdir. Ancak Allah hayatı zillet ve zulüm altında geçirmeyi de emretmemiştir. Toplumumuzda dul kalmak kötü bir şey gibi kabul edilir ama kesinlikle doğru bir şey değildir. İnsan şerefi, izzeti ve iffeti ile yaşamayı bilmelidir. Zillet ve haksızlığa boyun eğmemelidir. Hakkını savunmalı ama asla haksızlık etmemelidir ve aile kurumunu haksız yere sarsacak eylemde de bulunmamalıdır. Allah sizinle olsun ve huzur bulacağınız bir hayat yaşayabilmeyi nasip eylesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.