Dini Soru / Sorular / Kocamdan nasıl boşanırım

Kocamdan nasıl boşanırım

Sponsorlu Bağlantılar

Kocamdan nasıl boşanırım

Soru

Merhaba,
Ben 26 yaşında evli bir çocuk annesiyim.
8 yıllık bir evliliğimi bitirmek üzereyim.
Eşimle evlendiğimiz günden beri her konuda kavga ediyoruz fakat 3 defa ayrılmaya niyetlendiğimde hep ikna edilip bu kez düzeleceğine inandığım için onu canı gönülden sevmeye ve anlamaya çalıştım. Yine olmadı..
iki ay önce aldatıldığımı çok acı bir şekilde öğrendim bu son şansımdı vereceğim kararla hayatım belki de kişiliğim oturacaktı ancak ikinci üçüncü kişiler sebebiyle yine affetmeyi seçtim. Düşünmeme fırsat vermeden çocuğum için vicdan yaptırdılar aynı Zaman’da eşim işsiz olduğundan üstüne bir de boşanma durumumuz onu fazlasıyla bunalıma sokabilirdi. Hem çocuğum Hemde eşim için doğru olanın affetmek olduğunu düşündüm ve sevmeye çalıştım.
Son iki haftadır yaşattıkları aklıma geldikçe ondan nefret ettiğimi onunla ömrümün sonuna kadar yaşamak istemediğimi çok daha net hissediyorum. Cinsel olarak ta hiç bir zaman Mutlu olduğumu hissetmediğim sadece sevgiye iyi niyete bağlı, hep keyfimden ödün verdiğim evliliğimi bitirmem için bana yardım edebilir misiniz ?

Cevap

Merhabalar kardeşim. Zina yapan bir eşten ayrılmak her eşin hakkıdır. Eğer tövbe ettiğine inanırsa dilerse affeder onunla evliliğini sürdürür veya dilerse boşanır bu onun hakkıdır. Eğer artık ayrılmaya kararlıysanız bu konuda haklısınız. Bir çok kadın dul kalmayı çok büyük bir eksiklik olarak düşünmektedir halbuki bir sarayda boynu bükük ve zelil halde yaşamaktansa tek kendi başına ama dimdik ve şerefiyle yaşamayı tercih etmelidir. Elbette yuva mukaddestir ve onu ayakta tutmak için elden gelen yapılmalıdır ancak evliliği sürdürecek başka bir yol kalmadıysa o zaman evliliği bitirmek çok daha hayırlı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: esimden nasil bosanirim, Escınsel kısıyle evlı kalmak guahmı

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.