Dini Soru / Sorular / Kocaya helallik vermek

Kocaya helallik vermek

Sponsorlu Bağlantılar

Kocaya helallik vermek

Soru

Selamünaleyküm hocam. Biraz uzatacağım ama kusura bakmayın. Ben yirmi senelik evliyim evliliğimin on beş senesini dayak küfürle geçirdim eşim kıskançlık hastası hep bu yüzden yıllarca iftiraya ve küfre maruz kaldım. Şu anda eskisi gibi çok değil dayağı kalmadı ama hala baskıcı. Ben zaten küçükken abisi tarafından tecavüze uğrayan bir kadınım hem o hadise hemde evliliğimde böyle iftiraya maruz kalarak dayak yemem beni mahvetti. Neyse ben benden zaten vazgeçtim çocuklarım için yaşıyorum. Benim size sorum ben kocama hakkımı helal etmek istiyorum ama içim o günleri hatırlayınca nefret ediyor ben günaha girmiş olur muyum hakkımı helal etmeyerek. İnşallah cevabınızı bekliyorum. Allah sizinle olsun.

Cevap

Ve aleykümüsselam bacım.

Rabbim yardımcınız olsun. Öncelikle olan hakkınızı istiyorsunuz kesinlikle günaha girmezsiniz. Mesela komşunuz sizin hakkınız olan evinizden bi eşya aldı ve siz onu bir gün istemez misiniz. Veya istediğinizde günah mı işlemiş olursunuz? hayır. Ama Eşinize hakkınızı helal etmemek yerine helal etme isteğini sürdürmelisiniz. Bazen sıkıntıları yaşarken sadece o pencereden bakarız. İyilikleri göremeyiz. Ama sabır ve namaz ile Allah tan yardım isteyin bacım. Sürekli hasbunallah (Allah bana yeter) diyerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Allah’a sığınarak da sıkıntılarınızdan ve düşüncelerinizden kurtulabilirsiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.