Dini Soru / Sorular / Korkutan düşünceler

Korkutan düşünceler

Sponsorlu Bağlantılar

Korkutan düşünceler

Soru

Selamün aleyküm, benim içimde bir korku var beni içten içe kemiren korku namazı bırakma korkusu imanımı kaybetme korkusu tesettürümü bozma korkusu bazen bu düşünceler beni öyle üzüyor ki sanki ben her an birilerini kınıyorum ve başıma o kınadıklarımın hepsi gelicek diye düşünüyorum oysa çok korkuyorum Allah beni bırakmaz diyorum çünkü buna çok güveniyorum ama bu düşünceler beni bırakmıyor yani insan namazı bırakmadığı sürece gitmez değil mi imanını korumaya çalıştıkça Allah yardım eder demi Allah O’na koşan kulunu bırakmaz değil mi, cevaplarsanız çok sevinirim Allah razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İmanın gitme korkusu elbette olsun, olsun ki bunun için gerekenleri yapasın. Ama kendini harap etme boyutunda olmasın çünkü o zaman da ibadetlere adapte olamazsın yani ibadetleri de sırf cehennem korkusu yüzünden yapmaya başlarsın. Bu ise Allah’ın istemediği bir şeydir. Allah, günahlardan sakınan, emirlere itaat eden, şükür bilen ve tövbesinde olan kulunu yüzüstü bırakır mı hiç? Bu nedenle kendini yıpratmadan, Allah’a odaklan, odaklan ki huzuru bulasın. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.