Dini Soru / Sorular / Kredi çekmenin günahı nedir

Kredi çekmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi çekmenin günahı nedir

Soru

Kadının kocasının rızasını almadan faizli kredi çekmesi

Eşimin babasının maddi durumu kötü hayvan alıp satıyor borç içerisinde bu yüzden bizden kredi çekmemizi talep etti ben dinimizce faizin zararlarını asla çekmeyeceğimi dile getirdim fakat eşim babasını düşündüğü için kendi adına kredi çekmeyi planlıyor. İkna etmeye çalışsam da nafile. Benim rızam olmadığı için bu faizli krediyi karım çekerse bunun günahından evim ve geçimim etkilenir mi? Kadının kocasının rızası olmadan yaptığı bir günahtan dolayı benim rızam olmamasına dahilinde vebal altına bende girer miyim?

Cevap

Selamun aleykum. Faizli olarak çekilen her türlü krediler haramdır. Siz eşinize istemediğinizi ve haram olduğunu söyleyin. İslamda eşler mal ve harcamalarda ayrı sorumlulukları vardır. Herkes kendisinin sahibi olduğu maldan, zekattan, kazancından ve harcamalarından sorumludur. Eşin günahını diğer eş yüklenmez sadece size düşen elinizden geldiği kadar haram olduğunu anlatarak onu vazgeçirmeye çalışmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.