Dini Soru / Sorular / Küfür vesvesesi

Küfür vesvesesi

Sponsorlu Bağlantılar

Küfür vesvesesi

Soru

Merhabalar. Tanıdığım ama fazla samimi olmadığım bir arkadaşım sosyal medyadan bir gruba küfür etti. Küfür ettiği o grubun içinde ben de varım. Ben tamamıyle beni kastetmediğini biliyorum ama sonuçta içinde bulunduğum gruba yönelik bir küfür var. Bu arkadaşla yemek yeriz,çay içeriz, sohbet ederiz, ama o ettiği küfür sürekli aklıma geliyor ve çıkmıyor. Namazda ve namaz dışında sürekli aklıma geliyor. Bu düşünceyi nasıl def edebilirim hocam? Ben kendi kendime eğer beni kastederek söylemişse ben de ona o şekilde küfür ediyorum diye geçirdim, ama bu da tam anlamıyla düşünceden beni kurtaramadı ne yapmalıyım bir yol gösterir misiniz Allah sizden razı olsun hayırla kalın.

Cevap

Selamun aleykum. Bu düşüncelerin ancak kalbine zarar verir, seni bir neticeye ulaştırmaz. Gruba yönelik edilen küfür, bizzat seni baz almaz. Çünkü kurulu olan gruba ediyor küfrü. Hiç aklına takma. Arkadaşına da bir şey deme.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kadınların çalışması caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar Livata günahı affedilir mi Soru Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata …

4 Yorumlar

  1. Hocam daha doğrusu bir partiyi destekleyenlere etti küfürü ve ben de o partiyi destekleyen birisiyim. Ben şimdi biliyorum konuşsam daha kötü olacak birbirimize gireceğiz ama aklımdan da bir türlü çıkmıyor ibadetlerde bile sık sık aklıma geliyor lütfen yardım edin bir yol gösterin Allah sizden razı olsun

  2. Evet, özellikle siyasi parti konusu sıkıntılı bir mevzu. Siyasi görüşünüz ne ise onu belirtebilir ve küfretmesinin ancak kendisini günaha soktuğunu söyleyebilirsiniz. Bu şekilde içiniz biraz rahatlar. Tuttuğunuz partiden dolayı sizi yargılayamaz, küfretmeye de hakkı olamaz. Bu şekilde sakince konuşabilirsiniz.

  3. Benim o görüşten olduğumu bilmiyordu beni kastetmemiştir diyerek zanna göre hareket etsem olur mu çünkü gerçekten beni kastetmiş olsa benimle hiç muhatap olmazdı oysa şu an benim hangi görüşte olduğumu biliyor

  4. Evet, sizin görüşünüzü bildiğine göre size yönelik bir kasıt olmadığını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.