Dini Soru / Sorular / Kul hakkının telafisi

Kul hakkının telafisi

Sponsorlu Bağlantılar

Kul hakkının telafisi

Soru

15 yaşındayken çalıştığım yerde beraber çalıştığımız benim üstümün teklifi üzerine fişsiz satış yapıp parayı paylaştık bu defalarca tekrarlandı. Tabi o zamanlar hem yaş gereği hem de yaşam tarzı olarak kul Hakkı’nın ne kadar büyük bir vebali olduğunu bilmiyordum. Şu an 37 yaşındayım ve bunca sene içimi kemiren pişmanlık ve ne kadar büyük bir suç olduğunu öğrenince kişiyi arayıp buldum geri ödemek istediğimi helalleşmek istediğimi söyledim ama Hakkı’nı helal etmediğini para filan da istemediğini söyledi biraz da hakaret etti . Ben de onun adına bir hayır yapacağımı söyledim . Başka be yapabilirim ?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bu yaptığınız şey haramdır. Ama tövbe ederek bu hakkı sahibine ödemeyi istemeniz çok güzeldir. Hak sahibinin reddetmesiyle siz görevinizi yapmış olursunuz. Belki imkan olur ve kabul etme hissi varsa tekrar teklif edebilirsiniz. Dilerseniz hayır ve sadaka olarak infak edebilirsiniz. Başka yapmanız gereken bir şey yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.