Dini Soru / Sorular / Kuran ile istihare

Kuran ile istihare

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran ile istihare

Soru

Merhaba hocam. Ben eşimle yurt dışında gidip okumak istiyoruz. 2 hafta sonra yurt dışına gidip üniversite rektörü ile konuşmalar yapmak istiyoruz. Biz şu an öğrenciyiz. Yatay geçiş yapmak istiyoruz. Ama ben ne kadar doğru karar olup olmadığından emin değilim. İkimizde gidip okumayı çok istiyoruz. Fakat benim isteğim hayırlı olup olmadığını bilmiyorum. Çok kararsız kaldım. Bu yüzden Kuranı Kerimle istihare yaptım. İlk karşıma çıkan ayet el Neml suresinin 23 ayeti oldu “Ben, onlara (Sebe halkına) hükümdarlık eden, kendisine her şeyden bolca verilmiş ve büyük bir tahtı olan bir kadın gördüm.” İlk gördüğümde çok sevindim çok Şükür ettim. Ama sonra içime şüpheler düştü ve bütün sureyi baştan okudum. Şimdi bu ayetin ne anlama geldiğini bilemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Allah razı olsun hocam.

Cevap

Merhabalar kardeşim. Öncelikle şu konuyu izah etmemiz lazımdır. Bu anlattığınız şekilde istihare diye bir şey yoktur. İstihare sünnette açıklandığı üzere yapılması gerekir. Normal sünnette geçtiği gibi istihare yapabilirsiniz. Ama istiharenin yanı sıra mutlaka bilen kimselere danışınız. Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyuyorsunuz gerçekten faydalı mı olması size ne gibi şeyler kazandırır bütün bunlar ölçün tartın hesaplayın ve ona göre bir karar verin. Allah hakkınızda hayırlı olanı nasip eylesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.