Dini Soru / Sorular / Kurana yalandan el bastım

Kurana yalandan el bastım

Sponsorlu Bağlantılar

Kurana yalandan el bastım

Soru

Kocama ihanet ettim…söylediler ona. Kurana yalandan el bastım. vijdan azabından ölüyorum. Ama tövbe ettim. Bir daha yalan söylersem Allah en sevdiklerimi ayırsın benden. Allah beni aff edecek mi? Cezam öbür dünyada ne olacak??

Cevap

Allah doğru yolu göstersin ve gerçek kendi rızası için tövbe etmeyi nasip etsin kardeşim. Bu ettiğiniz yemin yalan yere yemindir belki kendi yuvanızı kurtarmışsınız. Bundan sonra yapmanız gereken şey kesin bir tövbe ederek bir daha asla o tür günahlara açık kapı dahi bırakmamaktır. Daha sonra bu ettiğiniz yeminden dolayı da ayrıca bir tövbe etmelisiniz. Tövbe demek pişmanlık demektir ve yine tövbe demek kendinden önce olan günahları silmesi demektir. Siz eğer gerçekten kesin ve sağlam bir tövbe ederseniz Allah’da günahlarını bağışlar ve ahirettede sizi örter ve utandırmaz. Bu sizin samimiyetinize bağlı olduğunu unutmayın. Bunları yaptıktan sonra içiniz huzurla Allah’a sürekli dua edin ve öyle kalmaya söz verin. Allah’a emanet olun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.