Dini Soru / Sorular / Kuranda şiddet var mıdır

Kuranda şiddet var mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Kuranda şiddet var mıdır

Soru

Hayirli aksamlar. Allah’in ilmine guveniyoruz. Allah’in kuranina guveniyor ve inaniyoruz. Bunlardan insana zarar gelmeyecegini tam tersine hayir olacagini biliyoruz. Bazi arastirmacilar kutsal kitaplar arasinda siddet oranini tespit etmek istemis ve kuranda daha az siddet oldugunu tespit etmisler. Kuranda siddet dersek bu ne olabilir ve nasil kavranak lazim konuyu? Yani oldurun, yok edin, dagitin gibi konulardanmi bahsediliyor?

Cevap

Hayırlı günler kardeşim. Kuranı kerimde şiddet içeren herhangi bir içerik yoktur. Ancak savaş esnasında öldürün veya bir ceza uygulanması durumu ile ilgili emirler elbette vardır. Bu ayetleri şiddetle bağdaştırmak son derece yanlış olur. Günümüzde de dünyada idam ve benzeri cezalar vardır. Savaş durumunda nerdeyse her türlü silahla savaşmak meşru görülmektedir. Ancak tam tersi olarak İslam dini bir savaş veya bir cezanın infazı için zor şartlar getirmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.