Dini Soru / Sorular / Kuranı kerimi anlamak için ne yapmalıyız

Kuranı kerimi anlamak için ne yapmalıyız

Sponsorlu Bağlantılar

Kuranı kerimi anlamak için ne yapmalıyız

Soru

S.aleyküm hocam.
Hocam Allah kabul ederse ben Kuranı Kerim okuduktan sonra mealinide okuyorum. Çünkü dinimizi öğrenmek için Rabbim bize kuranı kerim göndermiş bende öğrenmek istiyorum. Ama hocam ben Kuranı Kerim okumayı ilkokul çağlarında öğrendim. Genelde tahsil için kitap okudum dersler ödevler … Şimdi Kuranı Kerim kitabımızı anlamaya çalışıyorum sizden bana önerebileceğiniz Kuranı Kerim kitabımızı anlamam açısından neler önerebilirsiniz?

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Bu konuda verdiğin kararda Allah seni muvaffak eylesin. Çok sabırlı olman gerekir. Bu konuda acele etmeden ve güvenilir kaynaklardan okumalısın. Meal aslında tek başına bize sadece ip uçları verebilir. Onun için en doğrusu mutlaka tefsir okunmalıdır. Keşke imkan olsa da tefsir dersleri veren alim ve ilmine ihlasına güvenilen kimselerin dersine devam edilse. Meal olarak sana Türkiye Diyanet Vakfı Mealini tavsiye ederim. Tefsir olarak da hem güvenilir bir kaynak hemde kısa ve özet olarak hazırlanan bir tefsir olan Safvetut-tefasir. Muhammed Ali essabuni’nin eserini tavsiye ederim. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.