Dini Soru / Sorular / Livata günahı affedilir mi

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Livata günahı affedilir mi

Soru

Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata yaptım ben bunun hükmünü her şeyini biliyordum bu işi yaparken cehennem ve lut kavmini yaptığı işin azabını hissettim ama ben buna devam ettim şehevi arzularıma yenik düştüm. Sonra çok defa tövbe ettim şimdi Allah affetmez diye korkuyorum tövbe ederken ben öbür kü tarafta Allah’ın yüzüne peygamberin yüzüne nasıl bakarım diye düşünüyorum. Hocam Allah beni affeder mi? Bunu öbür kü tarafta diğer kullarına gösterir mi?

Cevap

Sevgili kardeşim livata edene Allah rahmet etmez diye hadis vardır. Fakat bu durum livata edip de, inadına tövbe etmeyenler ve öyle ölenler için geçerlidir, yoksa tövbe kapısı ölene kadar herkese açıktır. Sen tövbeni et, bu melun yola bir daha asla girme. Zaten konuya da vakıfsın. Allah affettiği ve dilediği günahları başkalarına ahirette göstermeyecek. Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Beddua edenin bedduası tutar mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: livata yapanı allah affeder mi

İlgini Çekebilir

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Kaza orucu ne zaman tutulur

Sponsorlu Bağlantılar Kaza orucu ne zaman tutulur Soru Selamun aleyküm hocalarım ben şimdi 17 yaşındayım …

4 Yorumlar

 1. Livata tövbe etmek

  Hocam şimdi livata yapan insanın mezarı nereye gömülürse oradan alınıp lut kavmi mezarlığına yerleştircek deniliyor bu tövbe etmeden inadına yapanlar içinmidir ? Tövbe etseler dahi pişman olsalar bilemi lut kavmi mezarlığınamı götürülür ?

  • Livata yapan kimse tövbe eder ve bir daha bu günah dönmezse Allah onu affeder. Lut aleyhisselamın kavminin mezarlığına gömülecek diye bir şey yoktur.

   Ama asıl kötü olan bu fiili işleyerek ölen ve sonunda bu kavimle beraber hesap gününde hesaba çekilen kimsenin durumudur.

 2. Hocam hayırlı günler lut kavmini duymadan bilmeden bi arkadaşım yüzünden zorlana travestiyle birlikte oldum ve travesti denen şahıs beni yine zorlana ilişkiye aoktu nefsime sngel olamayıp livata denen fiili yaptım ama nasıl pişmanım h iç bir gün rahat uyuyamıyorum gülemiyorum sokağa çıkamıyorum her namazlarda göz yaşı döküyorum benim sorum hocam bu olayda 2 kişidende hakkım varmı onlar benden helalik isteyecek mi ve lut livataya tövbe eden insanın mezarı ölü denize gidermi günahı affedilir mi ?

  • Bu günahından tövbe et. Sana bu günahı işlemen için vesile olan kişiler günah işlemişlerdir. Sende rızan ile işledikçe haram işlemişsindir. Herkes işlediğinin karşılığını mutlaka alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.