Dini Soru / Sorular / Mezar toprağı saklamak

Mezar toprağı saklamak

Sponsorlu Bağlantılar

Mezar toprağı saklamak

Soru

Merhaba,

18 mart 2015 de motorsiklet kazasında arkadaşımı kaybettim . 3 ay önce mezarından ufak bir taş aldım ve sürekli cüzdanımda taşıdım: birkaç gün önce mezarından bir avuç toprak aldım internette okuduğum kadarıyla ev huzunu bozarmış bu doğru mu bu toprağın bana bir zararı var mı?

Cevap

Merhabalar,Allah günahlarını bağışlasın.Mezar toprağını saklamanın ölüye de diriye de hiç bir faydası yoktur yanısıra toprağı her gördüğünüzde acınız tazelenecek. Gönül bağının kopmaması için cisme ihtiyaç yoktur. Mezar toprağından medet umuluyorsa bu hurafedir, dahi insanı şirke kadar götürebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: mezardan eve toprak getirmek, mezar topragini eve getirmek, mezar toprağı saklamak, sehit topragi almak iyimidir, mezar topragini evde tutmak, Ölü topragi saklamak gunahmı, ölü toprağını evde bulundurmak

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Merhaba 3 hafta önce babamı kaybettim, mezarından bir avuçtanda az toprak aldım. Memlektimden yurduma döndüm döndüğüm günden beri oda arkadaşlarımla tartışıyorum halbuki memlekete gitmeden önce hiç bir sorunumuz yoktu odada sorun bitmiyor geldiğimden bu yana ve acım hala çok taze sizce topraktan olabilir mi?

  2. Merhaba Melike. Allah babana rahmet eylesin. Bu toprağın sana ne zararı nede bir faydası vardır. En doğrusu bu toprağı herhangi bir toprak üzerine dökmektir. Bu sorunlarınızın bu toprakla bir ilgisi yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.