Dini Soru / Sorular / Müslüman olmayan birine müslümanlığın iyi olduğunu anlatmak

Müslüman olmayan birine müslümanlığın iyi olduğunu anlatmak

Sponsorlu Bağlantılar

Müslüman olmayan birine müslümanlığın iyi olduğunu anlatmak

Soru

Merhaba, Müslüman dininden olamayan insanlar bir karıncayı bile incitmeye izin vermeyen bu yüce dinimizi bombacı dini olarak çoktan televizyonlarında ve okullarında anlatmaya başladılar. Onlar bazen din unsurunun insanlar tarafından yönetmenin kolay olması için icat edildiğini savunmaktalar. Tesettürlü birini gördüklerinde yollarını değiştirmekte ve Müslüman olan biriyle sohbete girdiğinde şimdi benim boğazımı kesecek şuuru oluşmakta. Hatta Müslüman olan birine Hristiyanlıktan vaaz vermekteler (doğruyu öğretmekteler) bu kişilere nasıl yaklaşmalıyız?
Teşekkür ederim.

Cevap

Merhaba kardeşim. Gayri müslimlere islamı doğru bir şekilde anlatmakla sorumluyuz. Bu konuda en büyük sorumluluk islam ülkelerinin yöneticilerine, medyaya, islam alimlerine, eğitimcilere, öğretmenlere ve sırasıyla diğer herkese düşen bir sorumluluktur. Bunun gereğini ilimle ve gerçek manada kaynağından islamı anlamak ve yaşamakla yapmak mümkün olur. Diğer bir yolu ise islamı yaşayarak örnek olmaktan geçer. Nitekim Asya kıtasının büyük bir bölümüne islamiyet sadece oralara giden müslüman tüccarların dürüstlükleri, ahlakları ile yayılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Tesekkur ederim Insaallah dogru birgun idareyi eline alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.