Dini Soru / Sorular / Müslümanlar neden bir araya gelemiyor

Müslümanlar neden bir araya gelemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Müslümanlar neden bir araya gelemiyor

Soru

Hocam benim anlamadığım biz müslümanlar birlik olup Allah yok diyenlerle savasacağımıza niye oturup hoca yarıştırıyoruz. Allah Allah diyenlerin kusurlarını ortaya dökmeye reddiyeler düzmeye çalışıyoruz. Dinlediğim değer verdiğim hocalarım hakkında bazı yazılar görüyorum ve o kadar üzülüyorum ki. Ne yapmaya çalışıyorlar? Bizim gibi bilgisiz bir yol göstericiye ihtiyaç duyan insanları güvenip arkasını dayayabileceği biri olmasın ortada kalsınlar kafaları sorularla dolsun kimseye güvenemesin mi istiyorlar? Ne yapacağız bunlar karşısında?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Alimin ölümü nasıl ki alemin ölümü gibi önemliyse, alimlerin bozulması da dünyanın bozulması manasına gelir. Maalesef bu şekilde hareket eden hocalar vardır. Ama çok ihlaslı alim ve ilmiyle de amil hocalarımızda vardır. Ümmetin birlik ve beraberliği için gayret sarfeden canla başla gençlerin eğitimi ile ilgilenen alimlerimiz var çok şükür. Bunun farkında olan her bir fert olarak üzerimize düşeni yapacağız ve sonunda kazanan ümmeti Muhammed olarak biz olacağız. bundan asla şüpheniz olmasın. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.