Dini Soru / Sorular / Müzik dinlerken nelere dikkat etmeliyiz

Müzik dinlerken nelere dikkat etmeliyiz

Sponsorlu Bağlantılar

Müzik dinlerken nelere dikkat etmeliyiz

Soru

Müzik dinlerken dini söz söylenir mi?

Selamün Aleyküm. Sorum şu haram olan birşeyi yaparken müzik dinlemek, bilgisayar oyunu oynamak, film izlemek gibi arada (ALLAH ın isimlerini çok zikir ediyorum ben) tövbe estağfurullah, la havle ve kuvvete , hasbinALLAH gibi söylemleri söylemek küfür olur mu?? Yani harama başlarken bismillah demek kasıtlı olarak küfür ama benim öyle bir durumum yok ben her zaman zikir ettiğimden dolayı ve vesveseler gelince onları uzaklaştırmak için söylüyorum ama bunu normalde de müzik dinlerken de yapıyorum bu küfür mü olur?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Zikir her yerde zikirdir fakat zikir çekmenin de bir adabı vardır; müzik dinlerken bir yandan da örneğin kelime-i tevhid söylemek, küfür olmaz Fakat hiç hoş da olmaz. Öncelikle farz olan namazlarınla ve kılmadığın kazaları ile meşgul olman, ahiretin için tek doğru amel olur kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Yok namazlarımı kılıyorum mesela üniversiteden dönerken müzik dinliyorum yaptığım haram ALLAH ım beni affet tövbe tövbe diyorum şehadet getiriyorum çoğunlukla müziği durduruyorum ama bazen dalgınlıkla müzik varken yapıyorum yani haram bir şeyi yaptığım için ve gelen vesveselerin gitmesi için zikir ediyorum kasıtlı bir şey yapmıyorum yani.

  2. Vesveselerden kişiye sorumluluk veya günah yoktur kardeşim. Çünkü senin düşüncelerin değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.