Dini Soru / Sorular / Namaz kılarken huzur bulamıyorum

Namaz kılarken huzur bulamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Namaz kılarken huzur bulamıyorum

Soru

Ben hep huzursuzum
Namaz kılıyorum kuran okuyorum dua ediyorum ibadetlerimi yapmaya çalışıyorum.. Bir gün mutlu olsam öteki gün içime bir sıkıntı geliyor ve huzursuz oluyorum ve hiç yoktan ağlamaya başlıyorum. İnsanların islamda huzur bulduklarını namazda kuranda huzur bulduklarını duyuyorum ama ben o huzuru bulamıyorum sebepsiz yere sıkıntılıyım. Ve isyana düşmekten hak yolundan şaşmaktan çok korkuyorum ne olur yardım edin çok acı çekiyorum bende huzur bulmak istiyorum.

Cevap

Sevgili kardeşim şeytan seytanlığı maalesef iyi yapıyor. Namazı bırakmak sana ne kazandıracak bir bataklığa sürüklemeye çalışıyor şeytan seni. Sadece sen değil hepimizi yoldan çıkarmaya çalışıyor. Ebedi cehenneme gireceğini bildiği halde görevini hic aksatmiyor. Biz insanlar neden hemen pes edelim ki. Belki Rabbim seni sınıyor bunu biz bilemeyiz. Belki de günahlarına keffaret sayılıyor. Kısacık hayatta
sıkıntılarımız ne olursa olsun dünyadaki bütün dertlerden, sıkıntılardan daha büyük sonsuz kudret sahibi bir Allah’ın olduğunu ve O’na sıkı sıkıya sarılmamız gerektiğini kesinlikle unutmayalım. Koskoca 850 milyon galaksinin Rabbi (düşününce başım dönüyor) haşa senin bu durumunu bilmiyor mu. Seni senden daha iyi bilen, sana şah damarından daha yakın bir Allah var. Salavat getir lütfen. İnan faydasını görürsün. Ve bolca tövbe et. Kur’an okumaya namaz kılmaya devam edeceksin kardeşim inadına devam edeceksin. Meyvesini de alacaksın güzel Allah’ımın izniyle. Günde 5 kez cennette davetiye var ve sen bu davetiyeyi geri çevirme sevgili kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Selamun aleykum kardeşim. Bu durum tıpkı gelip geçen geçici hastalık gibidir. Ama şeytan bunu gözünde büyütmek ve seni namazdan uzaklaştırmak ister. Bu tam olarak şeytanın isteğidir. Namazlardan sonra şu duayı yapmanı tavsiye ederim.

    Hz Yunus’un balığın karnında ettiği dua

    Okunuşu: ”Lâ ilâhe illâ ente sūbhâneke innî kūntū minazzâlimiyn”

    Manası: ”Allâh’ım! Senden başka hiçbir ilâh (ibâdet edilecek mâbüd) yoktur. Seni bütün noksanlıklardan uzak tutar, tenzih ederim. Gerçekten ben,haksızlık edenlerden (zâlimlerden) oldum.” demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.