Dini Soru / Sorular / Namaz kılarken vesveseden nasıl kurtulurum

Namaz kılarken vesveseden nasıl kurtulurum

Sponsorlu Bağlantılar

Namaz kılarken vesveseden nasıl kurtulurum

Soru

Çok vesveseliyim ben namazdayken sürekli güldümmü namazım bozuldumu diye şüpheye düşüyorum babama falan soruyorum vesvese diyor onlara aldırma diyor hatta düşünüyorum güldümmü diye ses çıktımı diye e gülmedim diyorum ses çıkmadı diyorum ama yinede olmuyor içim hiç rahat etmiyor. Kendimi çok kötü hissediyorum düşünmeden duramıyorum hatta bunun yüzünden artık namaz kılmaya korkuyorum güleceğimde şüpheye düşüceğim diye tek bu değil abdestimden ibadetlerimden sünnetlerimden de şüpheleniyorum bide bu son zamanlarda idrar çıktımı diyede şüphelenmeye başladım lütfen bana yardım edermisiniz şimdikten Teşekkürler.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Babanızın da size dediği gibi bu vesvesedir. Bu tür düşüncelerden dolayı ne namaz bozulur nede günah yazılır. Şeytan insanın zayıf yerinden vesvese vermeye çalışır. Siz bunu önemsememelisiniz o zaman çok kısa bir zamanda kurtulacaksınız. Ne kadar kafaya takarsanız o kadar büyür ve gitmez. Şüphe gelse bile siz doğru bildiğinizi yapmaya devam edeceksiniz ve asla tekrar etmeyeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.