Dini Soru / Sorular / Namazda sessiz gülmek

Namazda sessiz gülmek

Sponsorlu Bağlantılar

Namazda sessiz gülmek

Soru

Selamün aleyküm kıymetli hocam ben namaza durduğunda aklıma gülünç şeyler getiriyor şeytan tam olarak gülmüyorum ama sesim titriyor nefes alıp verişim değişiyor namazlarımı dosdoğru kılmak istiyorum ben ne yapmalıyım?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu tür seni düşüncelere iten şeylerden uzak durmalısın. Namaza durduğunda Allah’ın huzurunda olduğunu iyice anlamalı ve kalbine bunu hissettirmelisin. Ahireti, cenneti, cehennemi ve hesap gününü düşün. Konsantreni bu tür düşüncelere ver. Sen eğer ihlaslı olmaya çalışırsan o zaman sana Allah yardım eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Saygıdeğer hocam ben namazlarımı huşu içinde kılmak istiyorum böyle yani o zevki tatmak istiyorum siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır ama işte bu olay bırden gelıyor ve cok caresız hıssedıyorum

  2. Eski namazlarimi kaza etmem gerekir mi hocam ?

  3. Eğer kendin işitecek kadar bir ses işittiysen o zaman o namazları kaza etmelisin. Ama sadece nefes alıp verişin değişecek şekilde olmuşsa gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.