Dini Soru / Sorular / Namazda sürekli gülüyorum

Namazda sürekli gülüyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Namazda sürekli gülüyorum

Soru

Selamün Aleyküm. Ben yaklaşık 1-5 senedir Vesveseyle uğraşıyorum fakat çok zorlanıyorum. Şöyle ki namazda dururken aklıma gülünecek şeyler geliyor nefes alıp verirken sanki gülme hissine kapılıyorum bazende tam olarak gülüyorum ve abdestim de namazın da bozulduğunu düşünüyorum tekrardan abdest alıyorum bazen 1 vakkite 3-5 kere abdest aldığım oluyorum. Bu duruma annem ve babamda rahatsız oluyor hatta psikiyatriye gittim ilaç verdiler fakat hala gülüyorum. Acaba abdest veya namazım bozuluyor mu?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu aklına gelenler şeytanın vesveseleridir. Ne kadar önemsersen o kadar büyür. Halbuki bunları önemsemezsen Allah’ın izniyle kısa bir sürede seni terkedecektir. namazda sesini duyacağın kadar gülersen namazın da abdestin de bozulur. Kimin karşısında namaz kıldığını düşün ve sanki son namazınmış gibi kıl. Ayette deniyor ki namazda yahudiler gibi yalpalamayın.Dosdoğru ve layığı ile kılalım namazımızı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: namazda sürekli gülüyorum

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Teşekürler ALLAH RAZI OLSUN

  2. Rica ederiz kardeşim, cumlemizden razı olsun inşaAllah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.