Dini Soru / Sorular / Namazda vesvese namazı bozar mı

Namazda vesvese namazı bozar mı

Sponsorlu Bağlantılar

Namazda vesvese namazı bozar mı

Soru

Selamun aleyküm hocam, ben namaz hakkında çok vesvese yaşıyorum mesela tuvaletten çıkınca namazı kılınca idrar geliyormuş gibi hissediyorum. Bazen namazda gülüyorum tekrar kılıyorum sanıyorum ki yanımdaki gülecek kadar güldüm abdest bozuldu sanıyorum. Ağzımdan kan geliyor çok az kan geliyor dağılmayan kan abdesti bozmaz tükürükten az olursa bozmaz biliyorum ama ne bileyim bozuldu gibi hissediyorum. Birde namaz kıldıktan sonra abdestsiz namaz kıldım gibime geliyor bütün namazlar sahih olmuş mudur hocam. Allah kabul eder mi hep böyle düşünüyorum abdest ve namaz konusunda çok vesveseci biriyim ben Allah razı olsun sizden hocalarım.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Namazı, abdesti ve hem namaz ve abdesti bozan durumlar sabittir. Bunlar dışında gelen vesveler yüzünden namaz da abdest de bozulmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Simdi kabul olup olmamasinda suphe etmemem gerekir degilmi amelim zayi olmaz öylemi hocam

  2. Abdesti ve namazı bozan durumlar olmazsa geri kalan vesveseler ibadetin kalitesini düşürmez. Sadece düşünürken sana eziyettir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.