Dini Soru / Sorular / Namazdan tat alamıyorum

Namazdan tat alamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Namazdan tat alamıyorum

Soru

Ben kıldığım namazlardan sanki bişey anlamıyorum ya saçma sapan herşeyi düşünüp dalıp gidiyorum sanki bazen çok uzun zaman harcamışım gibi bazen de çabuk bitiyor gibi geliyor namazdayken bildiğim surelerde şaşırıyorum ne dicemi unutuyorum namazdan haz alamıyorum sanki bıraksam kendimi toplayıp başlasam die düşünüyorum bu namazlardan bişey anlamadığım için boşa kılıyorum gibi geliyor.

Cevap

Sevgili kardeşim namazda tat hissedememizin çoğu zaman nedeni şudur, maalesef namazın ne olduğunu bilmiyoruz. Dualar ezberliyoruz bir oyuncu gibi rol yapıp, bitiriyoruz. Halbuki namaz Allah ile konuşmaktır. En çok sevilmeye layık olan ile görüşmektir.
Çok sevdiğiniz bir insanı düşünün buluşmaya gidiyorsunuz. Sizi dinliyor, sizle konuşuyor, siz ise bir şeyler mırıldanıp bir yandan esniyorsunuz, başka şeyler düşünüyorsunuz. Sizce karşıdaki kişi sizde bir ciddiyetsizlik olduğunu görmez mi? Namaz da böyledir kardeşim, itina ister, hele de tüm kainatı Yaratan’ın huzurunda olduğumuzu bilip öyle buluşmaya gitmek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Livata günahı affedilir mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: namazdan tat alamıyorum

İlgini Çekebilir

Kadınların çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar Kadınların çalışması caiz mi Soru Kadınların çalışması caiz midir kısaca açıklar mısınız. İslam …

Livata günahı affedilir mi

Sponsorlu Bağlantılar Livata günahı affedilir mi Soru Hocam ben daha yeni ergenliğe girdiğim sıralarda livata …

4 Yorumlar

  1. Herşeye tamam ancak bi anlık bişey oluyor kendmi dalmış buluyorum namazı bıraksam kendime gelince mi başlasam ki böle de kılmak içime sinmiyor kabul olmuyorsa die

  2. Hayır kardeşim namazı bozman için bir kaç durum vardır, can tehlikeye girince gibi, namazda dalabilirsin, aklına herşey gelebilir, bize de oluyor ama bozmak günahtır, nefse karşı zoraki kılınan namaz daha faziletli olabilir, Allah katında daha sevimlidir. Nefsiniz ve şeytan sizi zorlayacaktır asla taviz vermeyin.

  3. Hocam peki şimdi böle sıkıntılar oluyor tecvidsiz kılıyoruz namazı oyuncu gibi yapıp bitiriyoruz bu namazlar nasl kabul olur haz almıyoruz yani Nasıl ne yapmak gerek

  4. Sen gayret ettikçe sabırlı oldukça ve sen bunun bilincinde oldukça Allah’ın izniyle zamanla bu sıkıntıları aşacaksın. Şeytan işini yapacak sende görevini sabırla yerine getirmeye devam edeceksin Hayat bir mücadeledir son nefesimize kadar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.