Dini Soru / Sorular / Öğretmenime sorum

Öğretmenime sorum

Sponsorlu Bağlantılar

Öğretmenime sorum

Soru

İmam Hatip mezunuyum. Hocalar bir elinde Kur’anı Kerim, diğer elinde Hadis kitabı. ” işte Kur’an, işte sünnet. Dininizi bunlardan öğrenin ” derlerdi.

Hocaya bir soru sorduğumda Tokat yemiştim. Sorum da şu idi : Hoca’m bir gazete paragrafı okuduğumuzda bile herkes başka türlü anlıyor. Arapça ve hadis ders notlarımızın ortalaması 6-7. 4 mezhep İmamı eksik bir şey mi bırakmışta biz bu aklımızla bu şekilde dinimizi öğreneceğiz. O zaman mezhepler inkar edilmez mi? Yani MEZHEBSİZ Mİ olacağız diye sordum. İlk önce bir cevap veremedi. Kendine geldiğinde ise yüzüme tokadı patlattı..

Bana göre, acizane..diyenleri biraz konuşturun, altından mezhepsiz çıkar. Ha bir de mezhepsiz kelimesine çok kızarlar.

Halbuki İslamiyet NAKİL dinidir. Bir tane nakil olmayan yazısını bulamazsınız.

Esas mes’ele bir iki bir şey öğrenip Kendini Alim zanneden bir sürü zavallı ve nefslerine esir vatandaşlara çok üzülüyorum…

Cevap

Değerli kardeşim muhterem hocam. Görüşlerinizde size katılıyorum. Maalesef günümüzde bir kaç hadis ve bir kaç ayet öğrenen bir çok kimse hemen alim ve hatta müçtehit kesiliyor ve fetvalar vermeye başlıyor. Allah bizleri hak olan ehli sünnetten yolundan ayırmasın. Selam ve dua ile.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.