Dini Soru / Sorular / Okulda ferace giymek

Okulda ferace giymek

Sponsorlu Bağlantılar

Okulda ferace giymek

Soru

Yeni okulumda ferace giyme zorunluluğu var. Aslında ya okul kıyafeti giyeceksin yada ferace ama.

Ben giymek istemiyorum ben kapalı birisiyim ama giymek istemiyorum ve ailem beni zorluyor eğer giymessem okuldan alacaklarını söylüyorlar ve artık sen büyüdün giymen lazım diyorlar bendede şöyle bir sorun var bizim oturduğumuz yerler dindar değil ve ben bu kesimde tanınan bir insanım birisi beni gördüğünde tedirgin oluyorum onlardan kaçıyorum beni görmesinler diye şimdide ferace giyicem napıcam bilmiyorum.

Cevap

Sevgili kardeşim, bunları aklına şeytan sokuyor. Senin, çevrem ne der dediğin insanlar, sen kabir altında hesaba çekilirken yanında olacaklar mı sanıyorsun? Allah’ın emridir tesettür. Ferace giymesen bile ferace varmış gibi giyinmelisin. Bunun ölçüsü de şudur; dışarıdan bakıldığında kilon belli olmayacak, kıyafetin dikkat çekmeyecek ve elin ve yüzün haricinde her yerin kapalı olacak. Bunlar işime gelmez, nefsim kaldırmaz diyorsan da Allah’a vereceğin hesabını düşün. Dönüş mutlak Allah’adır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.