Dini Soru / Sorular / Okulda ferace

Okulda ferace

Sponsorlu Bağlantılar

Okulda ferace

Soru

Hocam merhaba. Ben ferace giyiniyorum. Şimdi okula giderken de giyinecem inşallah. Ama beden eğitimi derslerinde çıkartacağım günahı olur mu. Ve de arada sırada giymesem ne olur çünkü çok sıcak havalarda daralıyorum günah olur mu ?

Cevap

Merhaba kardeşim. Tesettür kuralı, okulda, iş yerinde değişim göstermez çünkü tek hükmü farz olduğudur. Derslerde çıkarsan dahi, yine tesettür kuralını bozmayacak ölçüde kapalı olmalısın. Tesettürün senin cihadındır. Bu ne demek biliyor musun, sen tesettürün ile İslam’ın sancaktarlığını yapıyorsun, senin kadın olarak cihadın tesettürdür ve bu emre riayet, senin cehennemden kurtuluşun olabilir. Bunları bilmelisin ve bunlardan sorumlusun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Merhaba ben 8.sinif ögrencisiyim ailem kapanmami istedi kapandim imamhatibe gidiyorum ilk baslarda sıkıntı olmasada sonradan hocalarim beni ksikayet etti ve müdür çıkarmami istiyor babam ise feraceyi cikartirsan seni okuldan alirim diyor ne yapmaliyim lutfen yardimci olun

  2. Okulda dis kiyafetimi cikartirsam babam beni okuldan alacagini soyluyor mudur cikart diyir ne yapmaluyim

  3. Merhaba Elif kardeşim. Bu durumunu seni anlayan ve sana destek olabilecek kimselerle konuşmalısın. Örneğin okuldan güvenilir bir bayan öğretmenle veya aileden birisi ile konuşmalı ve yardım istemelisin. Elbette ferace ile olman zaten olması gerekendir.

    Yine feracenin altına ama tamamen dış elbise işlevini görecek kıyafetler de tercih edebilirsin.

    Allah yardımcın olsun kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.