Dini Soru / Sorular / Ölen babam için ne yapabilirim

Ölen babam için ne yapabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Ölen babam için ne yapabilirim

Soru

Ölmüş babanın sevap kazanması için evlat neler yapabilir?

Hocam benim babam yakalandığı tümör sonucu hayatını kaybetti. Babam namaz kılmıyordu. Ama Ramazan oruçlarını mutlaka tutuyordu. Yılda 1 defa içki içerdi. Ama her zaman akrabalarına önem verirdi. Zihinsel engelli olan amcamın her ihtiyacını karşılardı, akrabalardan biri bişey istediği zaman kırmaz yapardı. Komşularına yardımcı olurdu. Ama çok fazla işine düşkündü, benim de o zamanlar sosyal hayatım yoktu. Bilgisayar başında günlerimi tüketiyordum. Tabi annem ve babam bilgisayarın başında çok oturduğum için kızıyorlardı ama ne yazık ki onları dinlemedim. O yüzden babamla doğru dürüst bir yere oturup çay bile içememişizdir.

Babam hasta olduğu sırada, bana sarılıp ölmek istemediğini söylemişti. Bu olay benim aklıma geldiği zamanlarda ağlamaklı oluyorum.

Allah’ın babamın günahlarını bağışlaması için neler yapabilirim?
Babamın sevap kazanması için neler yapabilirim?

Cevap

Selamun aleykum. Allah babanıza rahmet eylesin ve size de sabırla versin. Babanız için ne yapabilirsiniz sorusunun en güzel cevabı bir evlat olarak sizsiniz. Yani geride kalan hayırlı bir evlat babanın amel defterinin kapanmamasına neden olur. Onun her zaman hayırlı dualarda bulunabilir, kuran okuyarak ruhuna hediye edebilirsiniz. Ayrıca her türlü sevap namına hayırlar ve sadakalar yaparak onun ruhuna bağışlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ölen babam için neler yapabilirim

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.