Dini Soru / Sorular / Ölen kişi üzülür mü

Ölen kişi üzülür mü

Sponsorlu Bağlantılar

Ölen kişi üzülür mü

Soru

Selam ben annemin mezarı olan şehirden çok uzaklara gidersem annem üzülür diye endişe ediyorum. Ölenler için mesafe var mıdır? mezarını ziyaret ederken o beni görür ve gitmesem üzülür diye düşünüyorum sizce böyle midir?

Cevap

Aleykum selam, Allah annenize rahmet eylesin. Ölenin kişi için dünyadaki zaman ve mekan kavramı biter. Ölü artık berzah alemine geçer kendi hali iyiyse mutludur emin olun. İmkanlar dahilinde annenizi ziyaret edin. Kur’an okutup ruhuna hediye edebilirsiniz, bunun için illaki mezarı başında olmanız gerekmez, Allah izin verirse anneniz sizi her yerde görebilir. Selametle kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Selam Hatice hanım cevap için çok teşekkür ederim. Biz zaten aile olarak namazımızda doğru olan kişileriz kız kardeşim kuranı arapca okuyup annemin ruhuna bağışlıyor. Ben bütün namazlarımda en çok annem için dua ederim. Bu dualar anneme ulaşır mı? berzah hayatında ona faydası var mı? Ve bir soru daha annem rüyada iken vefat etmiş ve ölümünden kaç saat geçmesine rağmen o kadar güzel ve beyazdı ki teni çok da güzel kokuyordu. Bu sizce neye işarettir? saygılar

  2. Aleykum selam kardesim rica ederim her zaman sorabilirsiniz. Allah ibadetlerinizi kabul ve daim etsin, muhakkak annenize ulaşır ve faydası olur, içiniz rahat olsun. Ölünün vaziyetinden, yüz renginden vs illa ki bir anlam çıkarmak gereksizdir fakat ölünün güzel kokması da herkese nasip olabilecek bir şey değildir. Nur içinde yatsın anneniz. Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.