Dini Soru / Sorular / Ölmek istiyorumm

Ölmek istiyorumm

Sponsorlu Bağlantılar

Ölmek istiyorumm

Soru

Arkadaşlar ben ölmek istiyorum artık hayattan bıktım oysa ki ben daha 13 yaşındayım bazen diyorum ki keşke araba çarpsa bana HATTA tecavüze uğrasam da ölsem diyorum günah mı?

Cevap

Merhaba kardeşim, elbette bir müslüman isyan edemez, dünya hayatının sadece bir imtihan sürecinden ibaret olduğunu bilmelidir. Başına gelen musibetler dua etme zamanın geldiğini gösterir. Allah’tan güzel şeyler iste ve günaha girme. Zaten bir gün sen de biz de öleceğiz, ölümün neden kendi elinden olsun ki güzel kardeşim. Bol bol Kur’an oku. Allah’ı tanımaya çalış, bütün zorlukların üstesinden birer birer gelebilirsin o zaman. Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ölmek istiyorumm, olmek iatitoru

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Babam beni bugün dövdü çok mutsuz oldum sürekli beni tehdit ediyor sğrekli bana sen bir türkiye birincisi olmadın ne bu şımarıklık diyor ben artık çok yoruldum ölmek istiyorum çok korkuyorum artık katlanamıyorum seni arkadaşlarının yanında dçvücem diye tehdit ediyor bunlar benim çok büyük sorunlarım artık gerçekten ölmek istiyorum Alahım lütfen canımı al diyorum olmuyor ben artık ölmek istiyorum bende 13 yaşındayım ama hayat şimdiden benim için bu kadar zor ve acımasızsa ilerde ne olacağını görmek istemiyorum

  2. Merhaba kardeşim. Babanın bu tavırları elbette doğru değil ama sanırım bilinçsiz bir şekilde hareket etmesinden dolayı yapıyor olabilir. Yani senin iyiliğini istemesine rağmen seni üzmektedir.

    Bu durumda sabırlı ve güçlü olman gerekir. Yakında bugünlerin biteceğini bilmelisin. Eninde sonunda da baban seni anlayacak ve yaptıktlarından pişman olacaktır. Eğer imkanın varsa anne, dayı veya amca gibi kimselerden yardım istemelisin.

  3. Her türlü sorunum var.Okul,aile,çevre bıktım gerçekten az önce evde sorunlar oldu yine ağladım baya ölmek için dua etttim kim bilir bu kaçıncı ama olmuyor işte.Bazen diyorum Allahım ben ne yaptım da günahı bu kadar büyük? Yakında intihr edicem ya ben ölüp cennet yüzü görmemeye de razıyım.O kadar kötü ve çaresiz durumdayım.Yaşadığım ortam cehennemden beter.Bazen diyorum keşke annem babam beni küçükken bırakıp gitseydi de kimsem olmasaydı.Daha az acı çekerdim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.