Dini Soru / Sorular / Otobüste yer vermek

Otobüste yer vermek

Sponsorlu Bağlantılar

Otobüste yer vermek

Soru

Sabahları okuluma giderken metrobüs kullanmam gerekiyor ve bu yolculuk yaklaşık 1 saat 15 dakika sürüyor. Ve metrobüste sabahları deyim yerindeyse izdiham yaşanıyor insanlar birbirine yapışık bir şekilde gidiyor. Ben bir genç kız olarak bu durumdan çok rahatsızım yabancı bir erkekle burun buruna temas halinde yolculuk yapmak istemiyorum. Sırf bu sebepten oturacak yer bulmak için sabahları evden erken çıkıp ilk durağa yolculuk yapıyorum. Ama bazen orta yaşta teyzeler başımızda bekleyip ters ters bakıyorlar yer istedikleri anlaşılıyor. Ben bu durumda yer vermezsem vebale girer miyim? Derdim ayakta gitmek değil mesele sadece bu olsa yer veririm. Ama ben erkeklerle temas etmek istemiyorum ki taciz riski de var bu kadar sıkışık bir ulaşım aracında.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Eğer oturarak gittiğinde hiç bir erkeğe temas etmiyorsan kalkma yerinden. İyilik yapacağım derken bir dolu harama gireceksin. En güzeli oturarak gitmendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.