Dini Soru / Yeni rüya kategorisi / Peygamber efendimizi rüyada görmek ne anlama gelir

Peygamber efendimizi rüyada görmek ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber efendimizi rüyada görmek ne anlama gelir

Soru

Hocam bunu sormak zorundayım. Annemler de sabah uykulu şekilde oğlumu emziriyordum. Saate baktım 5 civarındaydı. Sonra kendime geldim rüyamda efendimizi gördüğümü hatırladım nutkum tutuldu o an. Sabah anneme söyledim rüyamı. Yan odadan kardeşim geldi dedi ki sabah gözümü araladım duvara beyaz kocaman bir ışık vurdu geçti peki saat kaçtı dedim saat 5 civarındaydı dedi. Annemle göz göze geldik ben o an besmele çekip hıçkırarak ağlamaya başladım. Evin çevresinden arabalar geçmiyor ve başka ışık olsa bile sabah 5 te mümkün değil hocam farkedilmesi. Hava aydınlanıyor ben rüyamda efendimizin nur içinde bana baktığını gülümsediğini gördüm. Hocam bu nedir hakkınızı helal edin yoruyoruz sizi lakin böyle şeyler insanı meraklandırıyor o yola daha fazla giriyoruz inşallah cümlemiz.

Cevap

Selamun aleykum. Allah rüyanızı mübarek eylesin. Peygamber aleyhisselamı rüyada görmek onu gerçekte görmek gibidir buyrulmuştur. Ne mutlu size. Onu görmek ilim sahibi olmaya, sünnetini yaşamaya ve öğrenmeye yorumlanır. Görülen o ışık bu anlamda olsun veya olmasın gördüğünüz rüya önemlidir ve çok hayırlıdır inşaalah. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İstihare namazı hakkında bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Rüyada beyaz domuz görmek

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada beyaz domuz görmek Soru Hocam bir bayan rüya görmüş ve bana anlattı. …

Rüyada çuvala bulgur doldurmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada çuvala bulgur doldurmak Cevap Hocam selamınaleyküm ablam beni bir odanın içerisinde, önümde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.