Dini Soru / Yeni rüya kategorisi / Peygamber efendimizi uyku dışında uyanıkken görmek

Peygamber efendimizi uyku dışında uyanıkken görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber efendimizi uyku dışında uyanıkken görmek

Soru

gecen haricilerden ilahiyatcı yaşı baya bir var yanında yanlışlıkla otururken oturduğum yerden 100 metre ilerde dış görünüşü efendimiz(s.a.v) benzeyen biri bana oğlum Mustafa uzak dur o kişiden o küfür ehlindendir insanı dinden imandan eder diye bir kelime duydum ben Adıyaman menzil cemaatine bağlıyım tam kalkacağım sırada gavsımı gördüm otur oğlum ibretlik bir şey var seyret dedi adam küfürler sayıyordu itibarı baya zedelendiydi. bu normalmi uyanıktım.yoksa bendemi sıkıntı var vekillere sordum kılığına giremez diyor efendimizin (s.a.v) ben 2014 de rüyamda görmüştüm hocaya sordum bir kaç abilerimde doğru görmüşsün hayırlı olsun diyorlar.
yani peygamber efendimizi uyanıkken de görebiliyor muyuz.

Cevap

Değerli kardeşim. Uyanık halde peygamber aleyhisselamın görülebileceği hakkında çok az da olsa bazı rivayetler vardır ancak bunlar bir delil veya kesinlik ifade etmez ancak doğrusunu Allah bilir. Rüyada şeytanın peygamber efendimizin yerine geçemeyeceği hakkında hadisler vardır ama uyanık halde görmek konusu ise tamamen bundan farklıdır. İmam Süyuti (ra) uyku dışında, uyanıkken Resulullah’ı (s.a.s) elliden fazla gördüğünü beyan ediyor.(Sözler, 451) En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Rüyada beyaz domuz görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: peygamberimizi uyanıkken görmek, uyanık halde peygamber efendimizi gormek, uyanıkken resulullahi gormek

İlgini Çekebilir

Rüyada beyaz domuz görmek

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada beyaz domuz görmek Soru Hocam bir bayan rüya görmüş ve bana anlattı. …

Rüyada çuvala bulgur doldurmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada çuvala bulgur doldurmak Cevap Hocam selamınaleyküm ablam beni bir odanın içerisinde, önümde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.