Dini Soru / Sorular / Peygamber efendimizin görevleri nelerdir

Peygamber efendimizin görevleri nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber efendimizin görevleri nelerdir

Soru

Peygamberimizin görevi nelerdir kısaca
Peygamber efendimizin görevleri hangi ayetlerde geçer bilgi verir misiniz.

Cevap

Temel olarak bütün peygamberlerin görevleri aynıdır. Peygamberler Allah’a iman etmeye ve onun vahiylerini yine onun kullarına tebliğ etmekle sorumludurlar. Peygamberimizin de görevinin temeli budur. Kısa ve maddeler halinde peybamberimiz aleyhisselamın görevlerini izah edelim.

Peygamber efendimizin görevleri:

– Hz. Muhammed (s) bir peygamber olarak, ona gelen ayetleri insanlara ulaştırmıştır, böylece tebliğ görevini yerine getirmiştir.

– Hz. Muhammed (s) ona gelen ayetleri aynı zamanda gerek sözleriyle gerekse davranışlarıyla açıklamış, ayetlerin nasıl anlaşılacağını insanlara öğretmiştir.

– Peygamberimizin peygamberlik yönünden biri de, Kuranıkerim’deki öğütleri bizzat uygulayarak, insanlara öncülük etmektir Namazı, orucu, zekatı, iyilik etmeyi, güzel davranışlarda bulunmayı, ilk Müslümanlar Peygamberimizden görerek öğrenmiş, kendileri de aynısını yapmışlardır.

– Hz Muhammed (s) fiziksel özellikleri ve biyolojik bir varlık olarak normal bir insandır; fakat biz insanlardan önemli bir ayrıcalığı vardır: O, Allah’ın insanlar için seçtiği bir elçidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.