Dini Soru / Sorular / Peygamberlere nasıl iman edilir

Peygamberlere nasıl iman edilir

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamberlere nasıl iman edilir

Soru

Hocam Hz. Peygamber bizim Peygamberimizdir diyebiliyoruz çok şükür aklımı karıştıran bir nokta var oda şu mesela Hz.Isa Hz.Musa gibi Peygamberlerede bizim Peygamberlerimizdir diyebilir miyiz? mesela ben Hz.Musa zamanında yaşamadım ama yinede Hz.Musa veya Hz.İsa benim Peygamberimdir diyebilir miyim?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Biz iman eden müminler olarak Adem aleyhisselamdan en son peygamber olan peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselama kadar gelip geçen bütün peygamberlere iman ederiz. Bu iman dinimizin bizlere bir emridir ve iman noktasında hiç bir peygamber arasında bir ayırım yapmayız. Böylece bütün peygamberler için peygamberimiz tabirini kullanabiliriz. Çünkü bütün peygamberlerin aslı aynıdır aralarında inanç açısından hiç bir fark yoktur. En son peygamber ise Hz. Muhammed aleyhisselamdır ve bize gönderildiği için özel olarak bizim peygamberimizdir bizde onun ümmetiyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.