Dini Soru / Yeni rüya kategorisi / Rüyada hac ibadeti

Rüyada hac ibadeti

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada hac ibadeti

Soru

Selamun aleykum hocam. Kusura bakmayın başlığa ne yazacağımı bilemedim. Rüyamda trenin içinde yürüyorum hızlı şekilde bir kapısını açıp diğer diğer vagona doğru yürüyorum. En son kapıyı açtığımda büyük bir topluluğun arasına giriyorum hacdaymışım. Herkes ikindi namazını kılmak için hazırlığa girişiyor ama kadın erkek karışık ve burası cami mescit gibi bir yer yanımdaki olgun adam bende namaz kılabileyim diye yer açıyor ben ikindi namazı nasıl kılınır diye düşünüyorum. Namazı kıldığımı görmedim ama namazımı kılıp bitirdiğimi biliyorum. rüyamda kabeye uzağım çünkü çok kalabalık orası namaz bittikten sonra kalabalık dağılıyor az kişi kalıyor bende daha önlere geçiyorum. Yere baktığımda kırmızı cami halısı görüyorum üstünde altın rengi işlemeler var. Daha sonra o topluluktan ayrılıyorum. Kendimi bazı akrabalarımın yanında görüyorum. Elimde çeyrek ekmek arasında Antep fıstıkları görüyorum. Mağdur bir kız var kuzenimin kapısını çalmış ama ona kapıyı açmamış bana anlatınca üzülüyorum ve elimdeki Antep fıstığı olan ekmeği ona veriyorum. Rüyamı yorumlar misiniz. Allah şahidim kabeyi görmeyi çok istiyorum. Rabbim tüm ümmeti Muhammed’e nasip eder inşallah.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Gördüğün rüyanın her bölümü güzel ve hayra yorumlanır. İbadetlere düşkün olmaya bazen de tövbe etmeye, düzenli ve huzurlu bir hayata işarettir. Rüyasında tren yolculuğu yapan kişinin iş hayatında emin adımlarla ilerleyeceğinin ve büyük başarılar elde edeceğinin göstergesidir. Rüyasında hacca gittiğini gören kişinin hayallerinin gerçekleşeceği, tövbesinin kabul olacağı ve kimseye muhtaç olmadan yaşayıp gideceği şeklinde yorumlanır. İkindi namazının kılınması ise farzları yerine getirmeye ve haramlara karşı titiz olmaya tabir edilir. Elbetteki her zaman en doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İstihare namazı hakkında bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Rüyada beyaz domuz görmek

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada beyaz domuz görmek Soru Hocam bir bayan rüya görmüş ve bana anlattı. …

Rüyada çuvala bulgur doldurmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada çuvala bulgur doldurmak Cevap Hocam selamınaleyküm ablam beni bir odanın içerisinde, önümde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.