Dini Soru / Yeni rüya kategorisi / Rüyamı yorumla

Rüyamı yorumla

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyamı yorumla

Soru

Selamun aleykum hocam. Rüyamda babamın koluna girmiş yeşil çimenlerin olduğu yolda yürüyorduk sonra bir ağaç gördüm ağacın üzerinde büyük patlamış mısırlar vardi ağaç meyve verir gibi patlamış mısır vardı dallarında. Hocam kusuruma bakmayın bir rüyamı daha sormak istiyorum. Hakkınızı helal edin. Başka bir gece gördüğüm rüyamda büyük bir ağaç gördüm dalları uzun çok büyük bir ağaçtı fakat ağacın dallarında yaprak yoktu yalnızca olgunlaşmış yeşil elmalar vardı bende o elmalardan üç tane kopardım. Emeğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Babanızla gördüğünüz ilk rüya genel olarak hayırlı bir rüyadır. Bu rüyayı gören eğer kız ise hayırlı nasiple karşılaşacağına yorumlanır. Eğer iş sahibi birisi ise başarılı işlere imza atacağına yorumlanmıştır. İkinci rüyanız ise hayatınızda yaşayacağınız bazı kısa süreli sorunlara işarettir ama yinede genel anlamda bu rüyada hayırlıdır. En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Rüyada beyaz domuz görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: rüyamı yorumla, rüyamı sormak istiyorum

İlgini Çekebilir

Rüyada beyaz domuz görmek

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada beyaz domuz görmek Soru Hocam bir bayan rüya görmüş ve bana anlattı. …

Rüyada çuvala bulgur doldurmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada çuvala bulgur doldurmak Cevap Hocam selamınaleyküm ablam beni bir odanın içerisinde, önümde …

10 Yorumlar

 1. selamunn aleykum , ruyamda camiye gidiyordum kucuk bi camidi iceride siyah bir amca namaz kiliyordu melez tenli arkasina saf tutmak icin gittim kalkti namazi bitti bende niyet ettim namaza basladim sonra o amca beni tuttu dualar okumaya basladi uzerinde xok kotu agirlik var dedi kurtaricam seni dedi ve icime rahatlama geldi ruyamda amca daha iyi olican dedi yorgun bir sesle sonra uyandim hayirdir insallaj bu ruya gunduz ruyasiydi

  • Aleykum selam. Bu hayırlı bir rüya olarak kabul edilir ve Rüya sahibinin hayatında yaptığı kötülükler, işlediği günahlar ve söylediği yalanlar için Allah katında affedilmesi için tövbe istiğfar edeceğine ve pişmanlıkla dua etmesine alamet edilir.

 2. Bundan 3 gün önce rüyamda;Bi fare gördüm beyaz küçük tüyleri yok ve halsiz bi fare,ölecek gibi bizim mahallemizde Hüseyin abi adında bi abimiz var onun kapısının önünde fare onun karşısında da benim teyzem gil oturuyor öğle saatleri hava sıcak mahallede bi kaç kişi var ben,arkadaşlarım,teyzem,hüseyin abi…Hüseyin abi gilin kapısının önünde bu fare duruyor herkes bu fareye bakarken bi anda benim boynuna atlıyor,4 tane diş izi oluşuyor rüyada canım çok yanıyor hep kafam sağ tarafta oluyor canım yanıyor dokunamıyorum tam 4 tane diş izi fare diş izi bunu gidip teyzem gile,aileme gösteriyorum ama fazla umurasmıyorlar…belki umursuyorlar burayı pek fazla hatırlamıyorum…rüyadan uyandıktan sonra korktum rüyadan çok etkilendim ve boynumda feci bi ağrı vardı ellemeye korktum boynumu gerçek sandım ve rüya değil sandım boynumu ellemedim korktum canım yanıyordu ve rüyadan uyanmama rağmen gerçekten bu çok tuhaf cesaretimi topladım ve elledim aynanın karşısına geçim ve rahtladım içimde bir ferahlık geldi.

  • Bu rüya kendisinden kötülük beklenen, ahlaksız ve insanlara zarar veren bir kişiye işarettir. Bu rüyayı gören kişi bahsedilen vasıflara sahip bir kadın veya adamla karşılaşır. Bu rüya toplum içinde fesat çıkaran, birlik ve beraberliği bozan bir adamdır.

 3. Rüyamda kendimi otoyol kenarında ve zor bir durumda görüyorum ve yere yatmış bir şekilde. Yattığım yerin yanında bir ağaç var ve ağaçtan meyve olarak sucuk çıktığını görüyorum ancak üstü büyük bir örümcek ağıyla kaplı. Ben çok acıkmışım ve sucuklardan almak istiyorum ancak örümceklerden korktuğum için alamıyorum. Ağacın dibinde derin bir süt göleti olduğunu görüyorum ve yatar pozisyondayken ayaklarımın hemen altından başlıyor bu gölet. Beni kurtarmak için gelenler olduğunu hissediyorum, arabayla geliyor gelenler ancak arka arkaya ikiside göletin içine düşüp kayboluyor araçlarla. Bir adamın geldiğini görüyorum ağaçtan sucuk alıyor ve ben ondan yardım istiyorum o kötü davranarak bana yardım etmiyor ve geldiği yönde geri gidiyor. Sonrasında 5 yaşlarında bir çocuk beliriyor ve o gölete düşen araçlardan birinin göletin içinde bir yere çarptığını hissediyorum. Sonrasında ayağımın hemen yanında yerde bir delik oluşuyor ve o delikten havaya süt fışkırıyor. Çocuk sütü avcuna toplayıp bana içiriyor ve ben biraz kendimi toparlıyorum.

  O çocuk sonrasında bana yardım etmeyen adama öfkelendiği için ağacı baltayla kökünden kesmeye çalışıyor ve ağaca zarar veriyor bırakıyor sonrasında çocuk ortadan kayboluyor. Bu olayda sonrada benim yakın bir kız arkadaşımın yanımda olduğunu ve korkmuş bir durumda olduğunu görüyorum telaş yapıyor etrafta dönüp duruyor. Ben buradan kurtulmamız için otoyola çıkıp geçen otobüsleri göstererek onlara binmemiz gerektiğini söylüyorum o ise beklememizi daha güvenli olduğunu söylüyor. Ben ikna ediyorum ve otoyola gidip bir otobüse biniyoruz. Otobüste ben, arkadaşım ve tehlikeli görünen şoför var. Biraz ilerliyoruz bir sorun oluyor ve durakta duruyoruz. Arkadaşım bir yere gidiyor ve geri gelecek. Biz ambulansın arkasında durduğumuz için hareket etmemizi söylüyorlar ve tekrar yola çıkıyoruz arkadaşımda otobüsün arkasından koşuyor yetişmek için. Otobüs şoförü karşı yola geçeceğimizi söylüyor. Ben de arkadaşıma byolun karşısına geçmesini ve karşı yöne geçeceğimizi işaret ediyorum ve biz ilerlemeye devam ediyoruz yola ilk çıktığımız noktaya doğru. Ters yola geçmek için köprü var ve oraya geldiğimizde uyanıyorum.

  • Uzun zamandan beri büyük bir şevkle üzerinde kafa yorulan çalışmalarda ortaya çıkan sıkıntılara, yapılan bir hata yüzünden maddi ve manevi olarak zarara düşüleceğine, uğranan zarardan kurtulmak amacıyla destek alınamadığı ve yardım bulunamadığı için zararın ve krizin daha da büyüyeceğine ve zor zamanlar geçirileceğine alamet eder.

 4. Ben birisi için istihareye ettim ve rüyamda şu an okuduğumuz okuldaydik bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyordu fakat yağmur etrafa zarar vermiyordu. Ve içimden onun nerede olduğunu merak ediyorum ama okulun sanırsam mescidinde bir amca var ve benim çantam var daha önce orda kalmış onu veriyor amca bana içinde de benim özel eşyalarım var tarak anahtar gibi alıyorum ve gidiyorum daha sonra en sonunda annemler beni alıyor ve gidiyiruz. Anlamını yorumlarsaniz çok mutlu olurum teşekkürler

  • İstihare için yatmışsan bu rüya için hayırlıdır denilebilir. Yinede istiharede en sağlam işaret, kalbinin neye meylettiğine bakarak anlaşılır. Bu kalbine gelen olumlu yada olumsuz olan his sana bir işaret olarak kabul edilir.

 5. Rüyamda yeşilimsi bir suyun içinde yüzüyorum küçük bir gölde, keyfim yerinde. sonra suda yüzen kişiler çoğalıyor bayağı kalabalık oluyor. sonra sudan çıkıp birden kız istemeye gidiyoruz.

  apartmandayız uzun bir koridor var sonunda bir kapı. kapıda bizi fiziksel olarak bayağı yakışıklı ve güzel tanımadığım 2 kişi gayet güleryüzlü ve sevecen bir şekilde karşılıyor buyur ediyor.

  bütün akrabalar içeri giriyoruz. sonra ben içeride lavabonun yerini soruyorum. tarif ediyorlar, kalkıp gidiyorum kapıyı açıyorum kız arkadaşımın odası. babasının bana arkası dönük hararetli bir şekilde tartışıyormuş gibi konuşuyorlar. sonra kız beni görüp eliyle git işareti yapıyor kapıyı kapatıp içeri geri dönüyorum.

  içeri döndüğümüzde akrabalarımızdan kimse içeride olmuyor bir tek annem ve ben kalıyoruz. sonrasında kız arkadaşımın annesi ve tanımadığım bir kadın önümüze sofra kuruyorlar. tavuk ve pilav ikram ediyorlar.

  ardından kız arkadaşımın babası içeriden çıkıyor yanımıza oturuyor rüyada o an heyacanladnığımı korktuğumu hissediyorum. fakat çok sevecen ve çok güleryüzlü bir şekilde bana yaşımı soruyor söylüyorum mesleğimi soruyor öğrenci olduğumu askere gideceğimi sonrasında hemen evlenmek istediğimi söylüyorum. gayet güleryüzlü bir şekilde ben ne dersem hanımına danışıp onaylıyorlar.

  sonrasında içeriden kız arkadaşım çıkıyor beyaz bir elbise giymiş ve saçları dalgalı dalgalı. o da oturuyor yanımıza. ardından babası bana dönüp istanbul’da askerlik yapmak için umreye git diyor ve aniden uyanıyorum. kız arkadaşım istanbullu bu arada ve ileride orada yaşamak istiyoruz.

  rüya sırasında ve sonrasında heyecanla karışık mutlu bir his vardı içimde. ne düşünürsem düşüneyim çözemedim bu rüyayı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Bu rüya kişinin çok önemli bir fırsat yakalayacağına ve kaçırmayacağına, bazı iş konularında önemli devlet büyüklerine danışılacağına, ortaklı işlere girileceğine veya ticaret hayatına atılacağına delalet eder. Rüyada görücü görmek düz manası ile bekar bir evlat ya da akraba için nişan, söz gibi kutlamalar yapmaya da işarettir. Görücüye gittiğini görmek, geleceğe dair önemli bir yatırım yapıldığı anlamına da gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.