Dini Soru / Sorular / Sadece işi düşünce arayan arkadaş

Sadece işi düşünce arayan arkadaş

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece işi düşünce arayan arkadaş

Soru

Sadece işi düşünce yazan arkadaşlara karşı tutumumuz nasıl olmalıdır?

Hocam benim şuana kadar arkadaş olarak tanıştığım tüm kişiler (hemcinslerim) ancak işleri düşünce yazıyorlar, arıyorlar, görüşmek istiyorlar. Yüzlerine karşı bir şey demiyorum kirmamak için, ama ben çok üzülüyorum ve çok yalnız hissediyorum kendimi. Devamlı olarak konuştuğum bi arkadaşım var ama çoğu zaman oda beni anlamıyor ben haram işlerden dönmüş biriyim artık her şeyin helalini istiyorum erkek arkadaş vs oldu hep ama her şey geçmişte kalsın ben tövbemi ettim artık tamamende unutmak bi daha yapmamak icin çaba gösteriyorum ama bazen bu arkadaş dediğim kişiler ansızın mesela sosyal medyada o eski sevgilimin falan fotoğrafi denk geldiği zaman o fotoğrafı alıp bana atıyorlar bi şey demiyorum ama içten içe sinir oluyorum ayni şeyi devamlı konuştuğum arkadaşım da yapıyor, ya kendisi sürekli erkeklerle konuşup duruyor ya da bi şekilde konu yine erkeklere veya eskilere geliyor ben onunda bu işlerden dönmesini istiyorum bir kaç kez anlattım haklisin doğru falan dedi ama bir kaç gün sonra yine eskiye döndü bu arkadaşım içinde benim ne yapmam gerekiyor. Diğer arkadaşlar da hal hatır sormak yok nesin necisin demek yok ya iş düşünce ya sırf böyle eski şeyleri gündeme getirerek patavatsızlık yapılıyor sırf bu yüzden bir iki hafta içinde yeni hat alıp bu hattımi kullanmama başlıycam sizce böyle yapmam hayırlı mi bi tavsiyede bulunur musunuz.

Cevap

İnsan için arkadaşlar hem dünya hemde ahiret için çok önemlidir. İnsan sosyal bir varlıktır ve bu yönünü güçlü tutması onun yararınadır. Sen elinden geldikçe iyimser ol ve affedici ol. Büyüklük her zaman sende kalsın. Ama faydasından çok zararı olan kimselerden uzak durmak daha doğrudur. Buna göre bir muhasebe yap. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.