Dini Soru / Sorular / Sevdiğim beni sevmiyor ne yapmalıyım

Sevdiğim beni sevmiyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiğim beni sevmiyor ne yapmalıyım

Soru

Hocam Hz. Ali’nin bir nasip sòzü var sahip olamadigin şeyler icin üzulme kısmetinde varsa seni bulur. Şimdi burda ben şunu demek istiyorum simdi ben bir kızi seviyorum ama o beni sevmiyo ve ben bu duruma üzülüyorum Hz. Ali sözleri ne kadar doğru hocam.

Cevap

Selamun aleykum. Cennetin aşık olduğu 3 kişiden biri olan ve resullulahın (sav), benim kardeşimdir dediği hz Ali’ye (ra) itibarımız tamdır. Demek istenen, üzülmenin yersiz olduğu, zaten nasibinde varsa üzülsen de üzülmesen de senin olacağı ve nasibinde yoksa da kendini boşuna harap ettiğini belirten güzel sözlerindendir. Dua edebilirsin caizdir ancak kendini boş yere üzmeye hakkın yoktur. Sabırla beklemelisin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Hocam allah bize cüzi irade vermiş karşimdaki bayanı ben beğenirsem istersem nasip olur yoksa baska türlü olmaz peki allah bize eş seciminde özgür irade vermiş sen seç demiş peki benim seçeçeğim bayanda allahın etkisi ve faktörü ney benim yaptîğım secimde allahın bir etkisi varmî

  2. Hakkında hayırlı ise Allah sana nasip edebilir veya o eşin sana imtihan olarak da verilebilir. Allah’ın eli her şeyin üzerindedir (O’nun izni ile olur her şey). Ve elbette Allah katında bunlar nasıl oluyor bunu bilemeyiz. Dolayısıyla Allah’tan hayırlısı istenmelidir. İlla olsun olsun dersin ama ardını göremediğin için belki de bir şer yumağının içine girersin. O nedenle her şeyin hayırlısını bilen Allah’a güvenmek şarttır kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.