Dini Soru / Sorular / Sevdiğimden vazgeçemiyorum

Sevdiğimden vazgeçemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiğimden vazgeçemiyorum

Soru

Selamünaleyküm hocam. Şöyle bir sorum olacak benim sizlere öncelik ile kusurum varsa af ola. Hocam atama bekleyen bir öğretmenim. Tanışıp anlaştığım biri var kendisi lise mezunu ve tır şoförlüğü yapmaktadır. Anneme bu durumu açıkladım ve annem gerek işinden dolayı bu durumun olmayacağını açıkladı. Ben vazgeçmedim hocam. Annemle bir yıl oldu devamlı kavga ediyoruz. Şiddet bile gördüm. Anamdır canımdır herşeyimdir. Hocam tabiki atamam ama sevdiğimden de vazgeçmek istemiyorum ne yapmalıyım ?

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Allah’tan hayırlısını dile her zaman. Aşık olmak ve sevmek insanın elinde olmayan duygulardır ama bu duyguların kölesi olmamak gerekir. Ya sabredeceksin ve Allah’a hayırlı olması için dua edeceksin veya annenin hatırına vazgeçeceksin. Bu durumu hayırlı bir şekilde tamamlamak için aracıların araya girmesi de mümkündür. Şunu da unutmayın sevmek gibi bir mazeret asla haramları helal yapmaz yani böyle bir durumun sizi haramlara sürüklemesine izin vermeyin. Çok dua etmelisin ama dua ederken ihlasla Allah’tan bu meselenin hayırla tamamlanmasını dilemelisin. Allah elbette sana doğru bir yol gösterecektir inşaallah. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: neden sevdigimden vazgecemiyorum

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.